Beżowy króluje we wnętrzach

Beżowy króluje we wnętrzach

Dziś porozmawiamy o tak ukochanym i coraz popularniejszym beżu. Jak stworzyć beżowe wnętrze, które przełamałoby mit, że ten kolor jest nudny? Poznajmy kilka wskazówek. Najpierw dowiedzmy się, dlaczego beż jest tak popularny. To proste – odcienie tego koloru uważane są za uniwersalne, pasujące do absolutnie każdego stylu wnętrza – od klasycznego po nowoczesny i loftowy, a uczucie, które tworzy można nazwać kojąco-relaksującym. Kolor 2022 supermodny beż i jego wszechstronne odcienie to złota klasyczna kolorystyka, która zawsze będzie na czasie. Ten kolor może wnieść trochę nowości, odświeżyć lub wprowadzić nastrój we wnętrzu – najważniejsze, żeby nie bać się łączyć go z innymi kolorami. Determinacja i eksperymenty z pewnością zaowocują czymś wspaniałym. Oczywiście istnieje kilka złotych zasad i niuansów dotyczących wykorzystania beżowego koloru w aranżacji wnętrz. 

Bardziej tradycyjne wnętrza charakteryzują się połączeniem jasnych odcieni beżu z ciemnymi barwami. Różnica między kolorami może być żywa, grająca kontrastami (wystarczy zadbać o odpowiednie proporcje) lub dość subtelna, jeśli Twoim zadaniem jest podkreślenie faktury naturalnych materiałów, np. słojów ciemnego drewna.
Właściwa proporcjonalność kolorów może zmienić wizualną percepcję przestrzeni. Jak zapewne wiesz, jasne odcienie mogą wizualnie powiększyć pomieszczenie, podczas gdy ciemniejsze odcienie mogą sprawić, że będzie ono węższe i niższe. 

Co symbolizuje kolor beżowy?

Beż to połączenie blado/jasnoszarego, żółtego i brązowego, powszechnie uważanego za blado-żółtawy kolor. To nie jest jeden dokładny rodzaj koloru, ponieważ ma różne stopnie i odcienie. Beż jest elastycznym, niezawodnym i konserwatywnym kolorem, który oferuje ciepło brązu oraz trochę chłodu i rześkości bieli. Chociaż jest kojący i odświeżający, często jest również postrzegany jako nudny. Beż reprezentuje świat pracy. Ponieważ beż jest spokojnym, prostym i jednorodnym kolorem, często stosuje się go we wnętrzach domów, szkół, biur i szpitali. Już pierwsze komputery projektowano w kolorze beżowym. Beż jest mocny i energetyczny. Poza tym odnosi się do siły i energii, ponieważ jest to kolor ziemi. Beżowy to niezawodny kolor, któremu można zaufać. Kojarzy się także z pysznym jedzeniem. Potrawy w kolorze beżowym, desery i przysmaki są na ogół pyszne. 

Meble beżowe

Kolor beżowy we wnętrzu domu może pojawić się nie tylko jako tło i stać się ozdobą ścian, sufitu czy podłogi: może zagościć na meblach. Beżowe meble Eltap doskonale wpisują się zarówno w ciepłe, jak i zimne rozwiązania wnętrz. Jeśli jesteś zmęczony dotychczasowym wystrojem swojego domu, to zachęcamy do zmiany kolorystyki wykończenia, ponieważ beżowe meble znajdą wspólny język się z każdym, nawet niezwykle jasnym wykończeniem. Miłośnicy słodkiego życia mogą sięgnąć po meble w odcieniach karmelu. Podróżnicy i miłośnicy spokojnego wypoczynku docenią piaskowy beż, zwolennicy ekostylu z pewnością zatrzymają się przy zestawach pistacjowych.

Beż w salonie

W większości przypadków beżowe barwy można zobaczyć w dekoracji salonu, ponieważ jest to miejsce spotkań rodzinnych i dlatego wymagana jest tutaj cisza oraz spokój dla relaksu i odpoczynku. Poza tym beż optycznie powiększa pomieszczenie i jest to idealne rozwiązanie do małych salonów. Co więcej, pomieszczenia na pewno zyskałyby szczególną cechę, gdyby dodać do nich jasne akcenty kolorystyczne. W jaki sposób wprowadzisz beżowy kolor we wnętrzu salonu, to zależy od Ciebie. Jeśli chcesz uzyskać łatwe połączenie kolorów, fajnie jest wejść w niebieski odcień. Szlachetność stylu pomoże podkreślić brąz. Chcąc wypełnić pomieszczenie światłem słonecznym, połącz beż z żółcią. W odświeżeniu dostępnego już beżowego dekoru pomoże pistacja. Cóż, największy urok beżowego pokoju podkreślą jaskrawoczerwone akcenty.

Beż w sypialni

Beż idealnie nadaje się do wykończenia sypialni; jego delikatność sprzyja relaksowi i rekreacji. Kombinacje z takimi naturalnymi materiałami jak drewno, tekstylia i wełna zawsze wyglądają przytulnie.

Beż w biurze

W tym pomieszczeniu o specyficznej funkcjonalności beżowa paleta będzie doskonałym tłem dla kolekcji książek. Regał będzie wyglądał bardziej żywo w neutralnym otoczeniu, a kolor ścian optymalizuje opalizującą grę kolorów okładek. Szczególnie wyraźnie w tym wystroju wyglądają pomarańczowe akcenty, więc postaraj się ożywić wnętrze, używając akcesoriów w tych tonach.

Beż w kuchni

W połączeniu z beżem we wnętrzu kuchni można dodać zarówno jasne, jak i pastelowe kolory. Każde rozwiązanie jest odpowiednie dla tej przestrzeni. Bardzo dobrze na tle beżowych ścian będzie wyglądał zestaw kuchenny z jasnozielonymi, pomarańczowymi i czerwonymi fasadami. Takie kompozycje są żywe i wesołe. Idealną neutralną podstawą będzie beżowa podłoga. Deska parkietowa z brzozy, jesionu lub ich imitacja dokładnie oddają piękno koloru, jakim jest beżowy. Nie mniej istotne będą płytki wapienne czy korek. W kuchni mogą pojawić się również elementy wyposażenia wnętrz o niesamowitych kolorach, a w połączeniu z neutralnym beżem, wszystko będzie się ładnie komponować.

Opinie (1)
Hania

14.09.2022

Ogólnie bardzo lubię kolor beżowy, ale jako element aranżacji wnętrza, dla mnie najbardziej pasuje do sypialni.

Adres IP: **.***.**.88

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy