Czym się kierować przy wyborze krzeseł do jadalni?

Czym się kierować przy wyborze krzeseł do jadalni?

Krzeseł do jadalni nie powinno kupować się w pośpiechu, ponieważ to meble, przy których nie tylko będzie liczył się design, ale przede wszystkim oferowany komfort siedzenia. Krzesła powinny nadawać ton tworzonej aranżacji, ponieważ będą one jednym z głównych (oprócz stołu) mebli w jadalni. Jadalnia powinna być przestrzenią przytulną, a jednocześnie praktyczną w codziennym funkcjonowaniu — to w niej spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi na spożywaniu smacznych i aromatycznych posiłków. Jak dobrać idealne krzesło do jadalni wykończonej w estetyce skandynawskiej, minimalistycznej czy nowoczesnej?

Idealne krzesło do jadalni

Wybierając krzesła do jadalni oczywiście, warto zwrócić uwagę na oferowany design, jednakże poza przemawiającym wyglądem, koniecznie trzeba sprawdzić cechy krzesła, dzięki którym będziemy mogli zyskać komfort nawet dłuższego użytkowania. Perfekcyjne krzesło będzie łączyło w sobie trwałość, wysoką jakość zastosowanych materiałów, jak również ergonomię i ponadprzeciętną wygodę. Krzesło do jadalni powinno mieć odpowiednią konstrukcję, czyli wyprofilowaną, która będzie przybliżona do krzywizn kręgosłupa, aby w odpowiednich miejscach go podpierać i sprawić, że nawet wielogodzinne siedzenie nie będzie związane z odczuciem dyskomfortu. Kupując krzesła, warto zwrócić uwagę na wysokość umiejscowienia siedziska, kąt odchylenia oparcia, a także głębokość siedziska.
 

Odpowiednie parametry krzesła

Wybierając krzesło, należy zastanowić się nad jego parametrami, dzięki którym użytkowanie krzesła będzie nadzwyczaj wygodne. Zbyt wysokie krzesło nie pozwoli nam na swobodnie oparcie stóp na podłodze, co będzie obciążało inne partie ciała, aby utrzymać się na meblu. Natomiast krzesło zbyt niskie będzie prowadziło do bólu dolnego odcinka kręgosłupa. Najlepsza wysokość krzesła będzie więc taka, przy której nogi siedzącej osoby będą dostępne w kącie prostym, a stopy w całości swobodnie będą opierały się na podłodze. Istotna w przypadku wyboru krzesła jest również głębokość siedziska. Wbrew pozorom głębokie siedzisko nie zawsze związane jest z wysokim komfortem użytkowania — w przypadku krzeseł do jadalni, warto wybrać krzesło o optymalnej głębokości, dzięki któremu nie będziemy zbytnio oddaleni od stołu. Kolejną kwestią, nad którą należy się zastanowić, jest oparcie krzesła, które powinno utrzymywać ciało w dość neutralnej pozycji naturalnej dla kręgosłupa. Pamiętaj, że krzesło do jadalni powinno być przede wszystkim wygodne i stabilne, w tym przypadku estetyka schodzi na dalszy plan.
 

Jaki materiał wybrać?

W przypadku krzesła do jadalni dobór materiałów wykończeniowych ma dość duże znaczenie — warto kierować się jakością tworzyw, jak również ich atrakcyjną estetyką. Warto zainwestować w krzesła do jadalni, które będą wykonane z wysokiej jakości surowców, np. naturalnego drewna. Wybierając materiał na obicie siedziska oraz oparcia, warto zwrócić uwagę na jego odporność na zabrudzenia — powinien charakteryzować się łatwością codziennego czyszczenia oraz pewną wytrzymałością na drobne uszkodzenia o charakterze mechanicznym.
 

Krzesła tapicerowane do jadalni

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do przestrzeni jadalni są krzesła tapicerowane naturalnymi materiami, które nie tylko efektownie się prezentują, ale również są łatwe w utrzymaniu w czystości. Krzesła tapicerowane odnajdą się w przestrzeni jadalni wykończonej w dekorze skandynawskim, nowoczesnym oraz vintage lub klasycznym. Krzesło wykończone dobrej jakości materiałem zapewni użytkownikowi komfort nawet dłuższego siedzenia — będzie ono miękkie, a zarazem przyjemne w dotyku. Przykładem krzesła do jadalni jest model AIDA bez podłokietników, który charakteryzuje się wyprofilowanym oparciem i dodatkową poduszką umieszczoną na siedzisku. Stabilna bryła utrzymuje się na drewnianych nogach wykonanych z drewna bukowego, które kontrastują jasnym dekorem z wybarwieniem tkaniny w odcieniu niebieskim.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy