Drewno klejone, gdzie znajduje zastosowanie?

Drewno klejone, gdzie znajduje zastosowanie?

Drewno jest jednym z podstawowych budulców, z którego człowieka od zarania dziejów tworzy domy, meble, a także wiele innych przedmiotów codziennego użytkowania. Jeszcze do niedawna większość konstrukcji była budowana z drewna litego, jednakże dzięki nowoczesnej technologii i postępowi w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszy się drewno klejone.

Drewno klejone - czym jest?
Drewno klejone najczęściej wykonywane jest z drzew iglastych, przede wszystkim z drewna sosnowego o zróżnicowanej budowie. Producent drewna klejonego http://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html Richd. Anders jakość drewna dostosowuje do wytycznych wskazanych przez klienta. Drewno klejone jest z wykorzystaniem kleju wodoodpornego klasy DIN EN 204 D4. Drewno klejone powstaje w dość złożonym procesie, który jak już wspomnieliśmy, rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniej jakości surowca, osuszenia go do odpowiedniej wilgotności, a następnie klejenia poszczególnych jego warstw na wczepy strugane lub lite, czyli klinowe.

Właściwości drewna klejonego
Ogromną zaletą drewna klejonego sosnowego jest jego ponadczasowa wytrzymałość konstrukcyjna. Takie drewno ma mały ciężar właściwy, co jest znacznym ułatwieniem przy jego transportowaniu oraz montażu, natomiast jest ono niezwykle trwałe, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywane do stawiania obiektów publicznych, domowych oraz przemysłowych. Odpowiednio zabezpieczone drewno klejone będzie charakteryzowało się zwiększoną odpornością na działanie wilgoci, kwasów oraz grzybów. Co więcej, drewno klejone wystawione na działanie wysokie temperatury nie będzie się odkształcać ani pękać.

Zastosowanie drewna klejonego
Drewno klejone wykorzystywane jest nie tylko w budownictwie, ale również w stolarce meblowej, ponieważ drewno klejone pozwala na wykonywanie konstrukcji o wyszukanych oraz nietypowych kształtach. Co więcej, drewno prezentuje się niezwykle estetycznie - zachwyca ciepłym wybarwieniem i pięknym usłojeniem. Drewno klejone jest coraz chętniej wybieranym materiałem budowlanym.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Wnętrze wykończone w stylu angielskim ma dwa obl...
Wieszaki są bardzo pomocnymi i używanymi praktyc...
Kupując sprzęty AGD kierujemy się takimi kwesti...
Schody drewniane to niezwykle popularne rozwiązan...
Meble to niezbędne elementy wyposażenia każdego...
Producenci proponujący meble przeznaczone dla naj...