Elegancja i szyk we wnętrzu, czyli salon w klasycznej odsłonie

Elegancja i szyk we wnętrzu, czyli salon w klasycznej odsłonie

Styl klasyczny to design, który nigdy nie wyjdzie z mody ze względu na swój ponadczasowy charakter. Eleganckie, a zarazem tradycyjne wnętrza świetnie łączą się z elementami nowoczesnymi, jak i glamour czy retro, dzięki czemu można powiedzieć, że styl klasyczny niejedno ma imię. Decydując się na wprowadzenie klasycznego stylu do przestrzeni salonu, zgadzasz się na otrzymanie wnętrza wyjątkowego, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! Jak zaaranżować przestrzeń salonu w stylistyce klasycznej?

Nie zapomnij o dodatkach!

Stylowe meble do salonu są niezwykle ważnym elementem jego wyposażenia, jednakże czym byłby salon bez eleganckich dodatków? W przypadku, gdy salon jest pomieszczeniem wysokim i przestronnym, warto zdecydować się na dodatki w postaci ciężkich i grubych zasłon, których kolorystyka będzie pasować do ogólnego dekoru wprowadzonego do wybranego pomieszczenia. Oczywiście we wspomnianym wnętrzu nie powinno również zabraknąć miękkich dywanów wykończonych w przytulnych odcieniach beżu i brązu. W przypadku, gdy salon ma mniejszy metraż, warto zrezygnować z zasłon na rzecz delikatniejszych dekoracji, np. lustra, które wizualnie powiększy i rozjaśni wnętrze, a także wprowadzi do niego niepowtarzalny charakter rzeźbioną ramą.

Strefa wypoczynku w salonie

W przestrzeni klasycznego salonu nie może również zabraknąć komfortowej strefy wypoczynkowej dla całej rodziny i zaproszonych gości. Stylowe meble do salonu powinny przede wszystkim składać się z kanapy, foteli uszaków oraz tapicerowanych puf, które będą ustawione w pobliżu stolika kawowego wykończonego w dekorze drewna. Urządzając strefę wypoczynkową w salonie, trzeba będzie również wybrać szafkę RTV, która nie tylko będzie idealnym miejscem na wyeksponowanie telewizora, ale również na przechowywanie drobnych akcesoriów i sprzętów RTV na otwartych półkach. W przestrzeni klasycznego salonu nie może również zabraknąć dedykowanego oświetlenia w postaci eleganckich żyrandoli.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy