Zobacz również

Folia stretch

Folia stretch

Folia stretch to nazwa stosowana do rozciągliwej folii, używanej przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania towarów, począwszy od załadunków zbiorczych na paletach, po towary o dużych gabarytach. Ponieważ folia stretch ma małą grubość, a wysoką wytrzymałość, która gwarantuje stabilność ładunku, jest chętnie wykorzystywana do pakowania produktów.

Folia stretch dzieli się na dwa główne rodzaje (podobnie jak tektura). Pierwsza z nich przeznaczona jest do dalszego przetwarzania. Grubość takiej folii wynosi od 10 do 40 mikrometrów. Oczywiście rozmiary folii mogą ulec zmianie na indywidualne zamówienie klienta. Kolejny rodzaj folii stretch to folia ręczna. Jak sama nazwa wskazuje folia stretch tego typu przeznaczona jest do owijania ręcznego.

Z podstawowych rodzajów na temat folii stretch warto wiedzieć, że jest coraz powszechniej używana przez firmy zajmujące się produkcją, handlem i logistyką do owijania ładunków na paletach. Folia stretch wytwarzana jest na w pełni zautomatyzowanych, nowoczesnych liniach produkcyjnych. Podstawowym surowcem niezbędnym do produkcji folii jest liniowy politylen, którego gęstość powinna być niska.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz surowców najlepszych producentów, produkowana folia stretch będzie charakteryzowała się wysoką jakością. Ze zdobytych informacji wynika, że folia stretch produkowana jest w zasadzie w jednym największym zakładzie w naszym kraju. Folia stretch jest tworzywem sztucznym, podobnie jak wiele innych przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień. Folia stretch jest jednym z najtańszych metod pakowania produktów. Chroni ładunek przed zabrudzeniem a także obsuwaniem się.

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy