Jak dbać o meble

Jak dbać o meble

Meble to niezbędne elementy wyposażenia każdego wnętrza. Powinny być funkcjonalne, ale ważny jest także ich estetyczny wygląd. Wpływa to na stylistykę pomieszczenia i jego charakter. Nowo kupione meble prezentują się we efektownie wnętrzu i przykuwają wzrok. Aby na długo cieszyć się pięknym wyglądem swoich mebli należy o nie odpowiednio dbać. W zależności od materiału wykonania istnieją nieco inne zasady pielęgnacji mebli. Jak dbać o meble drewniane lub w wysokim połysku?

Pielęgnacja mebli drewnianych
Meble drewniane są piękne, naturalne i sprawiają, że wnętrze nabiera prestiżowego charakteru. Ważne jest regularne czyszczenie mebli z kurzu. Należy systematycznie omiatać je specjalną szczotką antystatyczną oraz delikatnie przecierać czystą i miękką ściereczką. Dzięki temu kurz, który osadza się na meblach nie będzie wnikał w pory drewna czy ewentualne rysy i zadrapania. Warto dobrać też prawidłowy preparat do impregancji mebli. Jego wybór będzie zależał od tego czy mamy do czynienia z meblami lakierowanymi, olejowanymi, woskowanymi czy malowanymi. Okresowe zabiegi konserwujące należy wykonywać co klika miesięcy. 

Meble lakierowane na wysoki połysk - jak o nie dbać
Meble lakierowane na wysoki połysk to kwintesencja nowoczesności i ekskluzywności. Do czyszczenia mebli lakierowanych wystarczy woda i czysta ściereczka. Świetna będzie zwłaszcza ściereczka z mikrofibry. Jest ona miękka i nie zarysuje powierzchni. Wystarczy lekko ją zwilżyć i przetrzeć fronty. Z pewnością pozbędziemy się w ten sposób brudu i odcisków. Warto pamiętać, by do czyszczenia mebli lakierowanych nie używać nabłyszczaczy. Środki takie działają krótko, a dodatkowo mogą powodować trwałe zmatowienie nawierzchni w wysokim połysku. Nie wolno też nakładać tego typu środków przy pomocy papierowego ręcznika. Spowoduje to powstawanie mikrorys, które uwidocznią się przy świetle słonecznym i sztucznym. To z pewnością nie doda uroku wnętrzu, a wręcz przeciwnie całe piękno tych mebli straci przez takie nieestetyczne zarysowania.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy