Jak dbać o meble

Jak dbać o meble

Meble to niezbędne elementy wyposażenia każdego wnętrza. Powinny być funkcjonalne, ale ważny jest także ich estetyczny wygląd. Wpływa to na stylistykę pomieszczenia i jego charakter. Nowo kupione meble prezentują się we efektownie wnętrzu i przykuwają wzrok. Aby na długo cieszyć się pięknym wyglądem swoich mebli należy o nie odpowiednio dbać. W zależności od materiału wykonania istnieją nieco inne zasady pielęgnacji mebli. Jak dbać o meble drewniane lub w wysokim połysku?

Pielęgnacja mebli drewnianych
Meble drewniane są piękne, naturalne i sprawiają, że wnętrze nabiera prestiżowego charakteru. Ważne jest regularne czyszczenie mebli z kurzu. Należy systematycznie omiatać je specjalną szczotką antystatyczną oraz delikatnie przecierać czystą i miękką ściereczką. Dzięki temu kurz, który osadza się na meblach nie będzie wnikał w pory drewna czy ewentualne rysy i zadrapania. Warto dobrać też prawidłowy preparat do impregancji mebli. Jego wybór będzie zależał od tego czy mamy do czynienia z meblami lakierowanymi, olejowanymi, woskowanymi czy malowanymi. Okresowe zabiegi konserwujące należy wykonywać co klika miesięcy. 

Meble lakierowane na wysoki połysk - jak o nie dbać
Meble lakierowane na wysoki połysk to kwintesencja nowoczesności i ekskluzywności. Do czyszczenia mebli lakierowanych wystarczy woda i czysta ściereczka. Świetna będzie zwłaszcza ściereczka z mikrofibry. Jest ona miękka i nie zarysuje powierzchni. Wystarczy lekko ją zwilżyć i przetrzeć fronty. Z pewnością pozbędziemy się w ten sposób brudu i odcisków.
Warto pamiętać, by do czyszczenia mebli lakierowanych nie używać nabłyszczaczy. Środki takie działają krótko, a dodatkowo mogą powodować trwałe zmatowienie nawierzchni w wysokim połysku. Nie wolno też nakładać tego typu środków przy pomocy papierowego ręcznika. Spowoduje to powstawanie mikrorys, które uwidocznią się przy świetle słonecznym i sztucznym. To z pewnością nie doda uroku wnętrzu, a wręcz przeciwnie całe piękno tych mebli straci przez takie nieestetyczne zarysowania.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy

Wybór mebli do domu jest kluczowy, ponieważ będ...
Biblioteczka w przestrzeni domu jest marzeniem dla...
By zabezpieczyć w solidny sposób gospodarstwa do...
W pokoju wypoczynkowym spędzamy najwięcej czasu....
Częstym rodzajem pomieszczenia w dużych domkach ...
Szafa przesuwna to ergonomiczny element wyposażen...