Jak wygląda fotel uszak?

Jak wygląda fotel uszak?

Fotel uszak to fotel wypoczynkowy, który swoją historią sięga XVI wieku i angielskich domów - fotel ten pozwalał ustawić się w pobliżu kominka i dzięki wysokiemu oparciu chronił swojego użytkownika przed zimnym powietrzem przedostający się przez mało szczelne okna. Fotel uszak to pokaźnych rozmiarów konstrukcja, która jednak charakteryzuje się dość wąską oraz smukłą postawą.

Fotel uszak to mebel wypoczynkowy o wysokim oparciu, które zakończone jest charakterystycznymi uszami. Mebel oprócz wspomnianych elementów znany jest z wygodnego siedziska i praktycznych boków, czyli podłokietników, dzięki którym można swobodnie rozłożyć się na fotelu z filiżanką kawy lub herbaty, a także z książką w ręku. Współcześnie tworzone fotele uszaki dostępne są w różnorodnych opcjach estetycznych, tj. nowoczesnych, klasycznych, a nawet retro, dzięki czemu nie ma większego problemu, aby ustawić je w przestrzeniach prywatnych, a nawet przestrzeniach komercyjnych.

Fotel uszak to mebel o wysokiej praktyczności i funkcjonalności codziennego użytkowani - nawet wielogodzinne siedzenie nie przyczyni się do odczuwania dyskomfortu lub bólu. Zazwyczaj fotel uszak umieszczony jest na dość smukłych nóżkach, które sprawiają, że mebel nie przytłoczy wnętrza, lecz wizualnie je rozjaśni i odświeży, nada mu niespotykanej lekkości. Wykończony w dekorze klasycznym fotel uszak doskonale sprawdzi się w przestrzeni gabinetu, a także przestrzeni wypoczynkowej biura typu open space. Mebel ten bez większego problemu odnajdzie się w prywatnej biblioteczce, a także w salonie, gdzie stylowo będzie komponował się z sofą, narożnikiem oraz regałem na książki.

Fotel uszak warto wykończyć w miękkiej i miłej w dotyku tkaninie, dzięki której wypoczynek zostanie wzniesiony na wyższy poziom. Należy również zadbać o to, aby materiał, z którego będzie wykonany uszak był łatwy do utrzymania w czystości, a także dostępny był w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu będzie można dopasować mebel do indywidualnych preferencji.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)