Jakie łóżko wybrać: z zagłówkiem czy bez zagłówka?

Jakie łóżko wybrać: z zagłówkiem czy bez zagłówka?

Wybierając dwuosobowe łóżko do sypialni najczęściej zwracamy uwagę czy mebel jest wygodny, zapewni zdrowy sen, a także czy się efektownie prezentuje. Coraz większą popularnością w nowoczesnych sypialniach cieszą się łóżka z tzw. wezgłowiem czyli tapicerowanym zagłówkiem, na którym można się oprzeć w celu oglądnięcia telewizji lub czytania książki przed snem. Jakie są zalety łóżka z wezgłowiem? Czy warto w nie inwestować?

 

Łóżko z zagłówkiem: tak czy nie?

Zagłówek zamontowany przy łóżku do sypialni sprawia, że gdy chcemy przebywać w pozycji półsiedzącej nie trzeba będzie opierać się o twardą i zimną ścianę, lecz o przyjemny w dotyku materiał, który gwarantuje komfort wypoczynku. Zagłówki przy łóżkach są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu użytkownik może liczyć na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Co więcej, kolejną zaletą łóżka z zagłówkiem jest ochrona ściany przed zabrudzeniami.

Jaki model zagłówka wybrać?

Warto pamiętać, że sypialnia jest przestrzenią wypoczynku, swoistą oazą spokoju, dlatego jej aranżacja powinna pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Do sypialni warto wybrać łóżko praktyczne i funkcjonalne, a zarazem odznaczające się elegancką konstrukcją, która podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. Łóżka z zagłówkami dostępne są w sklepach meblowych w szerokiej gamie wzorów i kolorów, a nawet struktur, dzięki czemu bez większego problemu wybierzesz model, który najbardziej sprzyja Twoim indywidualnym gustom. Pamiętaj, aby wybierając zagłówek zastanowić się nad jego wysokością. Zbyt wysoki zagłówek nie będzie spełniał swoich funkcji, natomiast niski zagłówek będzie wbijał Ci się w plecy, dlatego przed ostatecznym kupnem łóżka, warto przetestować różne rozwiązania. Ciekawym pomysłem, aczkolwiek niezbyt stabilnym może okazać się ustawienie przy ścianie poduszek w formie zagłówka.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy