Karton i jego zastosowanie

Karton i jego zastosowanie
Kartony wykorzystywane są na co dzień do pakowania towaru, jego przechowywania, bezpiecznej wysyłki. Wiele firm korzysta z nich, by ich wyroby nie uległy zniszczeniu, jak i bezpiecznie dotarły do odbiorców, firm partnerskich czy konsumentów. 
Karton to nic innego jak gruby papier bądź mówiąc precyzyjniej wyrób papierowy o dużej gęstości. Jest on wyjątkowo wytrzymały, ma gładką fakturę, na której można umieszczać wzory farbą lub za pomocą techniki laserowej oraz może mieć dowolny rozmiar. Najczęściej wykonywane są z niego opakowania zbiorcze, ale nie tylko w takiej formie go spotkamy na co dzień. 
 
Kartonowych opakowań nie trzeba daleko szukać. Znajdziemy je w kuchni, w lodówce, na półkach w szafie, na strychu, wszędzie. W pudełkach z kartonu przechowujemy ubrania, buty, pamiątki, zdjęcia, dostajemy prezenty. Kupujemy w nich mleko, jajka, ciastka. Na poczcie pudełka kartonowe przewijają się w ogromnych ilościach, jako paczki chronią swoja zawartość i zapewniają jej bezpieczne dotarcie do adresata. Wiele osób używa ozdobnych pudełek do przechowywania rzeczy codziennego użytku, które mogą stać w widocznym miejscu, bo w dodatku pełnią funkcję ozdobną. W pudła pakujemy również rzeczy podczas przeprowadzki, jak i większą liczbę zakupów.
 
Zastosowań kartonu jest jeszcze więcej. Wykonywane są z niego nie tylko pudełka, ale też teczki chroniące dokumenty, okładki zeszytów czy książek, brystole do rysowania, zakładki do książek, skrzynie, jednorazowe talerzyki. W kartonowym opakowaniu dostajemy pizzę do domu, robimy ozdoby czy pijemy kawę na wynos. Zastosowanie kartonu stało się bardzo popularne, szczególnie, że nadaje się on do recyklingu, więc nie marnujemy tego surowca przyczyniając się do degradacji środowiska. Prezent zapakowany w kartonowe pudełko jest wyjątkowo estetyczny, a łatwe do uszkodzenia przedmioty bezpieczne w jego wnętrzu. Opakowania produkowane są w różnych wzorach i kolorach. Ich konstrukcja jest trwała, często bez dodatku kleju lub taśmy klejącej.

 

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (27 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy