Kuchnia w niestandardowym kształcie, jak ją urządzić?

Kuchnia w niestandardowym kształcie, jak ją urządzić?

Aranżacja nietypowej kuchni może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie jeżeli planujemy urządzić ją w stylistyce klasycznej, a więc wprowadzić do niej akcent ponadczasowej elegancji, a jednocześnie stworzyć kuchnię, która będzie funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Jaką kuchnię możemy uznać za nietypową? Taką, której kształt przypomina wielokąt. Równie nietypowe w aranżacji są pomieszczenia przechodnie, w których najczęściej znajduje się kilka par drzwi czy mnóstwo okien, które również mogą nam utrudnić urządzenie wnętrza. Pamiętaj jednak, że nietypowe wcale nie oznacza brzydkie, lub – co gorsza – nudne, pokażemy Ci jak zaaranżować wnętrze w ciekawy sposób.

Jak zaaranżować niestandardową kuchnię?

Najbardziej pożądanym kształtem kuchni jest kuchnia w kształcie kwadrata lub kuchni w kształcie prostokąta, która jest wydłużona w jedną stronę. Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się kuchnie otwarte na jadalnie i na salon, dzięki czemu łatwiej jest podzielić pomieszczenie na strefy. Najgorsze w aranżacji są kuchnie wąskie oraz kuchnie długie, a także wielokąty — chociaż wcale nie oznacza to, że aranżacja nie będzie zachwycać! W przypadku niestandardowego kształtu kuchni istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich to dopasowanie zabudowy meblowej do nierówności kuchni lub drugą opcją jest możliwość doprowadzenia wnętrza do nieco standardowego kształtu przy wykonaniu zabudowy na indywidualne zamówienie.

Połączenie stylów — klasyka i nowoczesność

W ostatnich czasach kuchnie klasyczne są znowu w modzie, jednakże znacznie częściej w aranżacjach wnętrz można odnaleźć design łączący nowoczesność z tradycją, wręcz odległymi epokami. Oczywiście w każdej kuchni powinien znajdować się stół wraz z krzesłami, jednakże, aby wprowadzić do wnętrza klasyczny klimat, warto, zamiast krzeseł zdecydować się na ławkę czy tapicerowany fotel uszak, który zagwarantuje komfort i wygodę nawet wielogodzinnego wypoczynku. Do kuchni klasycznych warto wprowadzić meble włoskie, które nie tylko są wyznacznikiem luksusu, ale również wysokiej jakości, ponadczasowej estetyki oraz zwiększonej funkcjonalności.

Opinie (1)
Kasia

16.12.2021

Chyba najlepszą opcją przy niestandardowym kształcie kuchni będą meble robione na wymiar.

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy