Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji

Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji

Meble drewniane są piękne i służą użytkownikom przez długie lata. Nie mniej jednak decydując się na nie należy mieć świadomość, iż wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy kupić mebli i postawić w naszym wnętrzu. Należy je też systematycznie impregnować i dbać, by nie zostały narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych - jak chociażby bardzo duża wilgotność.

 

Drewno to tworzywo trwałe i solidne, a przy tym niezwykle ciekawe pod kątem estetyki i różnorodności odcieni. Nie mniej jednak nawet najpiękniejsze meble drewniane stracą swój urok, jeśli cały czas poddawane będą styczności z wodą. O wiele łatwiej zachować odpowiedni wygląd drewnianych mebli, jeśli zostaną wcześniej zaimpregnowane. Również czyszczenie omawianych przedmiotów nie powinno odbywać się przypadkowym preparatem. Konieczne jest zakupienie profesjonalnego mleczka do pielęgnacji drewnianych mebli. Dostępne są też spraye, żele i inne produkty, które przeznaczone są do wybranego sposobu czyszczenia. W żadnych wypadku nie należy stosować tłustych detergentów, silnych specyfików,. które mogą uszkodzić niepowtarzalną strukturę drewna. Dobrze byłoby każde mycie krzeseł, stołów, półek, i szafek kończyć przecieraniem na sucho. Chodzi bowiem o to, aby na meblach nie pozostawała mokra warstwa. Wilgoć w żadnej postać nie służy bowiem drewnianym meblom.

 

Drewno nie należy do najtańszych materiałów, ale jest zdecydowanie warte swojej ceny. Posiada wiele zalet - bynajmniej nie tylko dotyczących wyglądu. Drewno nie uczula, z powodzeniem możne być zastosowane nawet w pokojach alergików. Jest trwałe i wyjątkowo piękne, wnosi do pomieszczenia urok i niepowtarzalny charakter. Określane jest jako materiał ciepły, przyjemny i solidny.  

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)