Pady- czym są i co oznaczają ich kolory?

Pady- czym są i co oznaczają ich kolory?

Pady do maszyn szorująco-zbierających, do czyszczenia fug, ręczne i maszynowe. Temat padów czyszczących wydaje się niezwykle zawiły i trudny. Czym tak naprawdę są, na których zakup najlepiej się zdecydować i co oznaczają ich kolory?

Czym jest pad?
Pad to krążek ze specjalnego włókna służący do czyszczenia i polerowania różnego rodzaju powierzchni gładkich. W przeciwieństwie do szczotki pad nie sprawdzi się na posadzce starszej i nierównej. Nie zadziała także tak dobrze w przypadku płytek z głębszą fugą. Pady służą do czyszczenia różnego typu powierzchni takich jak: beton, płytki i drewno. Skutecznie usuwają nawet najbardziej odporne na usunięcie zabrudzenia. Istnieje możliwość zakupu padów o różnej twardości, co daje możliwość dostosowania ich do rodzaju powierzchni i stopnia zabrudzenia. Twardość pada, określa jego kolor. Podstawową zasadą jest, że im pad jest ciemniejszy, tym twardsza jest jego powierzchnia, a tym samym nadaje się do bardziej odpornych na szorowanie zabrudzeń.

Kolory padów
Pad biały jest bardzo miękki. Zalecany do polerowania maszynami niskoobrotowymi. Sprawdzi się do mycia delikatnych powierzchni. Usuwa jedynie niewielkie zabrudzenia, nadaje się do codziennej pielęgnacji podłóg niezabezpieczonych i zabezpieczonych polimerami. Bardzo dobry do usunięcia smug z płytek o wysokim połysku.
Pad czerwony, przeznaczony jest do codziennego mycia wszelkiego rodzaju podłóg. Najlepiej sprawdza się do mycia podłóg drewnianych np. na halach sportowych. Nadaje się także do czyszczenia miękkich wykładzin. W niektórych przypadkach (w zależności od jakości polimeru nałożonego na posadzkę) można nim polerować podłogę. Ze względu na dużą elastyczność i sprężystość wykazuje lepsze właściwości czyszczenia nierównych powierzchni niż inne pady.
Pad zielony ze względu na swoją większą twardość przeznaczony jest do szorowania i czyszczenia mocno zabrudzonych podłóg. Najlepiej sprawdzi się w obiektach takich jak hale magazynowe, markety budowlane, obiekty przemysłowe i warsztaty. Pad ten jest dość trwały. Można go używać do usuwania wierzchnich warstw polimeru z powłoki, w celu renowacji podłogi. Pad zielony może zniszczyć delikatne powierzchnie takie jak wykładziny.
Pad brązowy przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia mocno zabrudzonych posadzek. Najlepiej sprawdza się do szorowania powierzchni porowatych. Stosowany także w celu usunięcia wosków i powłok polimerowych. Jest trzykrotnie wytrzymalszy od zielonego pada.
Pad czarny to najtwardszy rodzaj pada. Służy do gruntowego doczyszczania twardych posadzek. Idealnie nadaje się do szorowania płaskich powierzchni mikroporowatych. Stosuje się go w celu usunięcia starych zabrudzeń ze szlifowanego betonu, gresu i innych posadzek przemysłowych. Używany także w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zabezpieczeń takich jak: woski, polimery i akryle. Nie stosuje się go na powierzchniach podatnych na uszkodzenia.

Gdzie kupić?
Gdzie kupić profesjonalne pady czyszczące? Sklep Linea posiada szeroki asortyment padów czyszczących - zarówno ręcznych, jak i maszynowych. Szeroki wybór stopni twardości i rozmiarów pomoże Ci zdecydować na ten najbardziej odpowiedni. W asortymencie możemy znaleźć między innymi SUPER PADY wykonane z pianki melaminowej. Materiał, z jakiego są zrobione, pozwala na czyszczenie powierzchni przy pomocy samej wody i łagodnych środków czystości. Nie ma potrzeby stosowania silnej chemii. Sklep daje także możliwość zakupu tradycyjnych padów z mikrofazy oraz wielu innych produktów.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Kuchnie naszych babci, o ile ich nie remontowały,...
Nie wiesz jak urządzić swoje wnętrze? Nie masz ...
Wyposażenie i wystrój wnętrz reprezentacy...
Każde pomieszczenie powinno posiadać określony ...
Do ogrodu nadają się w zasadzie każde meble ogr...
Na przydomowej działce do spędzania czasu wśr&o...