Pokój dla malucha

Pokój dla malucha

Pojawienie się dziecka w życiu jego rodziców to ogromne wydarzenie. Przygotowujemy się na to na wiele sposobów, ale i tak zaskakuje nas mnóstwo sytuacji, wydarzeń związanych z narodzinami szkraba. Nie mniej jednak w pewnym sensie możemy przygotować się na przyjście niemowlaka na świat - przynajmniej w kwestii odpowiedniego wyposażenia pokoju maluszka. Meble dla dzieci powinny być oczywiście dopasowane do konkretnego wieku. I nie chodzi tu o to, aby je wymieniać co rok, ale mieć świadomość, że zmiany będą koniecznością. Nie myślimy chyba przecież, że nasz maluszek całe dzieciństwo spędzi w kołysce czy łóżeczku z barierkami. 

Urządzenie pierwszego wnętrza dla maluszka jest dla rodziców bardzo ekscytujące. Zastanawiają się oni na czym się skupić, jak nie popełnić żadnego błędu. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo dziecka, komfort jego snu, wygodę zabawy. Producenci na każdym kroku zapewniają nas, że ich meble posiadają potrzebne atesty i są wysoce bezpieczne dla najmłodszych. My jednak musimy się kierować również własną intuicją i pewnymi oczywistymi zasadami. Nie wybieramy zatem mebli kanciastych, takich, które mogą narazić uczącego się chodzić malucha na niebezpieczeństwo. Starajmy się przede wszystkim skupić na funkcjonalności mebli, ale nie zapominajmy, że dzieci bardzo dużą uwagę przywiązują do wyglądu przedmiotów, jakimi się otaczają.

W pokoju niemowlaka nie może zabraknąć przede wszystkim wygodnego łóżeczka oraz przewijaka. Te dwa przedmioty są nie tylko pomocne, ale wręcz niezbędne. Oczywiście - kiedyś nie było przewijaków i ludzie jakoś z tym żyli. Nie mniej jednak nie musimy się uwsteczniać i warto korzystać z tego, co oferuje nam współczesność. Przede wszystkim w zakresie upraszczania sobie życia. Z pewnością przydadzą nam się szafki na ciuszki dziecka, pieluchy, pościel, a także półki na kosmetyki dziecięce. Ważne będzie także posiadanie w pokoju dziecięcym rolet czy też zasłon. Dzieci jak wiadomo śpią w ciągu dnia i warto zapewnić im w tym czasie dogodne warunki odpoczynku. Jeśli pokój dziecięcy jest mocno nasłoneczniony, może być to dla dziecka uciążliwe i przeszkadzać mu w zaśnięciu.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Schody wewnętrzne są niezbędne w przypadku budy...
Każdy przedpokój, mały czy duży, może b...
Kuchnie naszych babci, o ile ich nie remontowały,...
Z koszami cargo styczność mamy przede wszystkim ...
Biblioteczka w przestrzeni domu jest marzeniem dla...
Nowoczesne rozwiązanie stosowane w pokojach dziec...