Rodzaje i cena schodów do domu

Rodzaje i cena schodów do domu

Wybór schodów do domu jednorodzinnego wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się nam wydawać, ponieważ istnieje wiele rozwiązań, którymi możemy wykończyć schody — klienci mogą je dopasować do indywidualnych gustów, preferencji, jak również pojemności portfela. Trzeba pamiętać, że różne rodzaje schodów sprawdzą się inaczej w odmiennych pomieszczeniach i będą charakteryzować się odmiennymi walorami. Obecnie w nowoczesnych wnętrzach dość dużą popularnością cieszą się schody modułowe, do których nie trzeba wylewać konstrukcji żelbetowej, jednakże schody żelbetowe dalej mogą pochwalić się szerokim gronem zwolenników. Wybór schodów do współczesnych wnętrz jest bardzo duży. Na jakie Ty się zdecydujesz?

Od czego zależy cena schodów?
Oczywiście decydując się na schody, nie tylko trzeba wziąć pod uwagę ich funkcjonalność, wygląd, ale również koszty wykonania i utrzymania. Podstawowym kryterium przy wycenie schodów stanowi ich kształt oraz wielkość. Znacznie mniej zapłacimy za schody jednobiegowe niż schody dwu- lub trzybiegowe, które mają mnóstwo spoczników. Jeszcze większą ilość pieniędzy będziemy musieli przygotować do wykonania tzw. schodów wachlarzowych, a więc prowadzonych na trasie łuku. Co więcej, cena schodów jest zależna od wykorzystanych materiałów oraz od technologii, którą wybierzemy. Nie bez znacznie okażą się również wszelkie zdobniki, balustrady, jak również wykończenia stopni. Warto również pamiętać, że w cenę schodów wliczony jest ich montaż. Jeżeli wybierzesz schody gotowe, zamiast schodów na wymiar, również musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami montażu.

Jakie schody wybrać?
Decydując się na schody, warto nie tylko zwrócić uwagę na ich wygląd, ale zwrócić uwagę na uwarunkowanie budynku, ponieważ rodzaj schodów trzeba zaplanować już na etapie projektu. W budownictwie jednorodzinnym dużą popularnością cieszą się schody betonowe i drewniane, które są nie tylko trwałe, ale również nadzwyczaj bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Oczywiście popularnością cieszą się również schody żelbetowe, które charakteryzują się możliwością dowolnego wykończenia, np. drewnem (klejonka sosnowa) czy płytkami. Nowoczesnym rozwiązaniem z pewnością okażą się schody z prefabrykatów, które są dowożone w postaci pojedynczych elementów i wymagają jedynie dokładnego przymocowania do posadzki oraz stropu — od razu po zamontowaniu są one gotowe do użytkowania.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (13 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (27 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy