Rodzaje opakowań produktowych

Rodzaje opakowań produktowych

Opakowania wykorzystywane są na bardzo szeroką skalę, praktycznie w każdej branży. Jedną z dziedzin, w których stosuje się bardzo duże ilości opakowań jest branża kosmetyczna. Większość kupowanych przez nas maseczek, szamponów, odżywek do włosów znajduje się w mniejszym lub większym opakowaniu. Mogą to być opakowania plastikowe, szklane, a także inne formy tworzywa. Niezwykle popularne w branży kosmetycznej są opakowania szklane - są bowiem higieniczne i funkcjonalne.

Opakowania szklane

W opakowaniu szklanym znajdziemy chociażby liczne podkłady. Buteleczki mają sporo zalet, które docenia wiele kobiet - użytkowniczek specyfiku. Przede wszystkim zastosowane szkło jest stosunkowo grube, zatem nie ma problemu z tym, że zbije się na części przy upadku. Szkło pozwala nam także zobaczyć co znajduje się w środku opakowania. Bez problemu możemy zweryfikować to, ile kosmetyku zostało nam jeszcze. W branży kosmetycznej opakowania szklane stosuje się także w przypadku kremów i innych produktów. Na takim opakowaniu bez problemu przykleić możemy informację o składzie specyfiku, jak i dacie jego przydatności do użycia. Opakowania szklane sprawdzają się ponad to rewelacyjnie w branży spożywczej, farmaceutycznej, medycznej.

Opakowania ozdobne

Innowacyjnym i oryginalnym sposobem na podarowanie komuś wina czy innego rodzaju alkoholu to opakowania ozdobne specjalnie zaprojektowane aby zmieścić butelkę wina czy innego procentowego napoju. Opakowania te są z tektury. Są wytrzymałe i odporne, a możliwość ich ozdobienia przyciąga każdego. Proste pakowanie butelek w papier ozdobny już nie jest konieczny. Opakowania są stabilniejsze i wyglądają bardziej estetycznie. Można je dostać w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dodatkowo, są opakowania co mieszczą więcej niż tylko jedną butelkę. Wybór ozdoby jest ogromny i można dopasować ozdobę do okazji. Atrakcyjna jest i ich cena. Są nie wiele droższe od zwykłych opakowań a na pewno o wiele tańsze niż ozdobne reklamówki czy papier. Na rynku jest mnóstwo producentów takich opakowań, jednak jeden z najlepszych to firma Master Pack. Do stworzenia takich opakowań wykorzystują wyłącznie ekologiczną tekturę falistą w kolorze białym, szarym lub naturalnym. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy