Sala konferencyjna w nowoczesnym biurze

Sala konferencyjna w nowoczesnym biurze

Sala konferencyjna pełni bardzo ważną rolę w każdym biurze. To tam odbywają się spotkania z całym zespołem, szkolenia dla pracowników, negocjacje z klientami czy zebrania zarządu. Nie ulega więc wątpliwości, że pomieszczenie to jest swojego rodzaju wizytówką odpowiadającą za to, w jaki sposób postrzegana jest firma. Salę konferencyjną należy więc zaaranżować w taki sposób, aby mogła godnie reprezentować całe biuro, a także była praktyczna i funkcjonalna.

Jak stworzyć salę konferencyjną?
To, w jaki sposób powinna zostać zaaranżowana sala w nowoczesnym biurze zależy obecnie przede wszystkim od preferencji i potrzeb użytkowników. Pod uwagę należy wziąć jednak kilka kwestii, które stanową wspólny mianownik dla każdej aranżacji w tym typie. Przede wszystkim ważne są możliwości techniczne wnętrza, czyli metraż. Z tym wiąże się także kwestia tego, czy sala potrzebna będzie dla kilku, czy może kilkudziesięciu osób. Na podstawie tego zostanie dostosowana wielkość stołu oraz liczba krzeseł. W następnej kolejności musimy zastanowić się nad estetyką wnętrza. W nowoczesnych biurach świetnie sprawdzają się sale, które wykorzystują przeszklenia oraz minimalistyczne rozwiązania. Nie bez znaczenia jest też budżet - to od niego zależy w jaki sposób wyposażymy i zaaranżujemy przestrzeń.

Co powinno znaleźć się w sali konferencyjnej?
Do większości biur będzie pasował klasyczny układ mebli, czyli duży stół i krzesła. Biura, które potrzebują sali mieszczącej kilkadziesiąt osób, często ustawiają stoły w kształcie podkowy. Dzięki temu wszyscy uczestnicy spotkania dobrze widzą siebie nawzajem i mogą swobodnie prowadzić rozmowę. Urządzając salę konferencyjną warto zadbać o komfort. Negocjacje czy ważne obrady mogą trwać niekiedy nawet kilka godzin, dlatego wybierając krzesła, należy postawić na wygodę. Nie należy zapomnieć również o innych meblach, które mogą przydać się w sali konferencyjnej. Jeśli pomieszczenie to będzie wyposażone w sprzęt audiowizualny, warto wyposażyć wnętrze w komody czy meble RTV, które pozwolą na jego rozmieszczenie. Przydatne mogą być regały lub szafki, w których można przechowywać dokumenty czy przybory piśmiennicze, tak aby były dostępne zawsze pod ręką.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy