Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Aranżacje w stylu skandynawskim zyskały w ostatnich latach wielu zwolenników. Jasne i minimalistyczne wnętrza sprawiają wrażenie przestronnych i dobrze zorganizowanych nawet jeśli metraż jest niewielki. Każdy może urządzić salon w tym niezwykłym stylu, łatwo i bez dużego wysiłku. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które są bardzo ważne we wnętrzach skandynawskich.

Jaka kolorystyka?
Pierwsze, co rzuca się w oczy we wnętrzach skandynawskich, to kolorystyka. Dominuje w nich biel, szarość i beż. Coraz częściej spotyka się aranżacje urozmaicone ciekawymi detalami w odcieniach granatu czy żółtego, jednak bazą jest jasna kolorystyka. Powodem, dla którego Skandynawowie tak chętnie sięgają po taką tonacje, jest mała ilość słonecznych godzin, zwłaszcza zimową porą. Jasne kolory wprowadzają do wnętrza więcej światła i sprawiają, że przyjemniej się w takich pomieszczeniach przebywa. Jeśli jednak nie chcesz, aby twoje wnętrze było zbyt monotonne, przełam je własnie kolorowymi dodatkami, które ożywią aranżację.

Naturalne materiały
Styl skandynawski bazuje głównie na naturalnych materiałach. Podstawą jest przede wszystkim drewno. Północne kraje są bardzo znane z zamiłowania do niego. Nie chodzi tylko jego ekologiczny charakter, ale piękną strukturę. Meble i dodatki często posiadają wyeksponowane elementy z drewna. Są to m.in. drewniane nóżki w kanapach i komodach, blaty z widocznym usłojeniem, czy drobne dodatki, jak na przykład ramki na zdjęcia. Oprócz tego wykorzystuje się naturalne tkaniny, które dopełniają całość.

Prostota i minimalizm
Wnętrza skandynawskie zawsze wydają się estetyczne i uporządkowane. To dlatego, że znajdują się w nich tylko najpotrzebniejsze meble i brakuje elementów, które mogłyby wprowadzać chaos. W pomieszczeniach w tym stylu nie spotkamy natłoku przedmiotów, których jedynym zadaniem jest zbieranie kurzu. Każdy mebel i dodatek jest wynikiem dokładnego rozważania odnośnie jego przeznaczenia i funkcjonalności. 

Opinie (2)
Kamila

05.10.2020

Uwielbiam styl skandynawski w wnętrzach.

Adres IP: ***.***.**.59

Ada

05.10.2020

Super inspiracja na stronie sklepu italiastyle.pl.

Adres IP: ***.***.**.59

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)