Sofa wypoczynkowa bez boków

Sofa wypoczynkowa bez boków

Kanapy bez boków to ergonomiczna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się w przestrzeni salonu oraz pokoju dziennego. Sofa bez boków to idealnie rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które spełniają kilka funkcji jednocześnie — za dnia będzie wysoce estetyczną sofą wypoczynkową dla całej rodziny i przyjaciół, natomiast w nocy zamieni się w komfortowe łóżko zapewniające bezpieczny sen.

Atrakcyjnie wizualnym rozwiązaniem w przypadku kanapy jest wprowadzenie dwóch podłużnych poduszek zamiast boków, które będzie można w każdej chwili ściągnąć i odłożyć w inne miejsce. Wspomniane poduszki pozwolą również na zdrzemnięcie się na sofie bez konieczności jej rozkładania. Sofa do salonu powinna być meblem, który łączy aspekt praktyczności z wysoką estetyką — niezwykle często tego typu elementy wyposażenia posiadają dodatkowe funkcje, które maksymalnie zwiększają komfort codziennego użytkowania. Najczęściej wybierane są sofy nowoczesne bez boków w nowoczesnej stylistyce i stonowanych kolorach, które wpiszą się niemal do każdego pomieszczenia.

Warto pamiętać, że w przypadku wyboru sofy nie tylko liczy się estetyka, ale również wykorzystane w procesie produkcji materiały oraz samo wykonanie konstrukcji. Wybierając sofę, należy zwrócić uwagę na grubość tkaniny, którą jest tapicerowany — powinna być dostatecznie gruba, aby pomimo codziennego użytkowania nie powstały na niej przetarcia - sofy skórzane.
Ergonomiczna sofa musi również posiadać odpowiednie wypełnienie, dzięki któremu nie będą pojawiały się na niej wgniecenia oraz nieestetyczne odkształcenia. Większość modeli kanap bez boków wyposażona jest w drewniane nóżki, które nadają meblowi aspektu lekkości. Sofa bez boków zazwyczaj posiada wbudowaną funkcję spania, dzięki której w dowolnej chwili sofę można rozłożyć i udać się na wypoczynek. Co więcej, w sofie znajduje się również pojemny schowek na pościel, w którym można przechowywać kołdry, pościele oraz inne przedmioty codziennego użytku.

Opinie (3)
Wiktor
Firma Resmar oferuje bardzo bogatą ofertę.
Kamila
Ja swoją wymarzoną sofę znalazłam w sklepie Italia Style. Polecam!
Sara
Seroki wybór sof i kanap jest w sklepie "Meble Ada". Każdy znajdzie tutaj os dla siebie.

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Taborety i stołki przydają się w każdym domu....
Szkło laminowane to sposób na wykończenie oraz ...
Przedpokój to jedno z najważniejszych miej...
Do ogrodu nadają się w zasadzie każde meble ogr...
Fotel rozkładany do spania to praktyczne, a zaraz...
Ogrodzenie to niezwykle istotny element każdej po...