Środowisko naturalne a opakowania na produkty

Środowisko naturalne a opakowania na produkty

Zanieczyszczenia środowiska i nieumiejętne wykorzystywanie zasobów naturalnych to wielki problem współczesnego świata. Warto w tym zakresie zwrócić uwagę na fakt, iż na co dzień używa się zdecydowanie za dużo opakowań - zarówno papierowych, jak i foliowych, czy też z innych tworzyw sztucznych.

To co moglibyśmy zapakować do jednej reklamówki w sklepie, pakujemy nierzadko do kilku. Po przyjściu do domu - wyrzucamy niepotrzebny balast i przy kolejnych zakupach bierzemy kolejne opakowanie, które w przyrodzie rozkłada się na prawdę bardzo długo. Na szczęście coraz częściej pojawiają się kampanie społeczne, które uświadamiają, iż tak być nie musi. Opakowanie można nosić ze sobą i na prawdę nie zajmują nam one dużo miejsca - ani w reklamówce, ani w torebce. A przede wszystkim - nie są jednorazowego użytku. Istnieją różne rodzaje opakować - foliowe, papierowe, szklane, metalowe, drewniane. Najłatwiej byłoby tutaj zastosować podział na opakowania trwałe i nietrwałe.

Opakowanie pełnią istotną rolę w przypadku działań marketingowych w poszczególnych firmach. Atrakcyjne wizualnie opakowania produktów podnoszą ich wartość, zachęcają nas do nabycia przedmiotu. Co więcej - firmy produkują często reklamówki z wizerunkiem logo swojej firmy. Dzięki temu osoba, która taką reklamówką się posługuje zapewnia firmie bezpłatną reklamę. W zakresie produktów konsumpcyjnych opakowania powinny przede wszystkim informować z czego towary się składają oraz jakie są ich wartości.

Opinie (0)