Szkło laminowane w kuchni i łazience

Szkło laminowane w kuchni i łazience

Szkło laminowane to sposób na wykończenie oraz urządzenie mieszkania w sposób nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale również wyjątkowo estetyczny oraz inspirujący. Jego uniwersalny charakter sprawia, że może ono pełnić nie tylko funkcję czysto praktyczną, ale także dekoracyjną. Połączenie kilku różnych zastosowań gwarantuje pełen komfort użytkowania szyb laminowanych oraz satysfakcję z efektu wizualnego, który zostanie dzięki nim osiągnięty.

Szkło laminowane składa się z kilku tafli szkła, pomiędzy którymi znajduje się materiał mający na celu ich spojenie. Może to być żywica lub specjalnie do tego celu przeznaczony materiał, taki jak folia polipropylenowa lub PVB. Konstrukcja tego typu może składać się z dwóch lub więcej warstw szkła, a dodatkowo można wzbogacić ją za pomocą szkła hartowanego lub utwardzanego temperaturowo. To sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a także rozbicie. Cechą wyróżniającą szyby laminowane spośród innych jest przede wszystkim bezpieczeństwo ich stosowania. Szyba laminowana wyróżnia się tym, że rozbicie pierwszej warstwy nie niesie za sobą ryzyka zniszczenia całej konstrukcji. Materiał znajdujący się w środku, najczęściej folia, utrzymuje całość w ramie, dzięki czemu nie tworzy się dziura. Co więcej, uszkodzona szyba nie rozbija się na duże kawałki, które mogą stanowić zagrożenie dla osoby będącej w jej pobliżu. Dzięki temu można uniknąć groźnego skaleczenia, do którego z pewnością doszłoby w przypadku rozbicia tradycyjnej szyby. Szkło laminowane bardzo często używane jest w kuchni, gdzie wykorzystuje się je do tworzenia blatów kuchennych, płyt ściennych, czy też drzwi. Jest ono jednak wykorzystywane także w innych pomieszczeniach i sytuacjach. Znajduje zastosowanie w samochodach, samolotach, na statkach, a także w budownictwie, na przykład jako materiał do tworzenia witryn sklepowych. Szyby laminowane zapobiegają utracie ciepła, odbijają promienie słoneczne, a także mogą stanowić barierę dźwiękoszczelną. Mogą być również kuloodporne, dzięki czemu bywają stosowane jako materiał do produkcji okien do nowoczesnych, luksusowych limuzyn. Jedną z firm specjalizujących się w produkcji szyb laminowanych jest mlsystem.pl. ML System produkuje szkło laminowane wykorzystywane do tworzenia między innymi ścianek działowych, kabin prysznicowych, czy też poręczy.

Połączenie funkcjonalności oraz funkcji ozdobnej sprawia, że szkło laminowane stanowi doskonały wybór do każdego mieszkania czy domu. Nie tylko zapewni ochronę przed utratą ciepła oraz ewentualnym włamaniem, ale również nada wnętrzu charakteru i zadba o jego wystrój. Jego odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia stanowi dodatkowy atut produktu, który bez wątpienia przypadnie do gustu wielu miłośnikom połączenia funkcjonalności oraz estetyki.

Opinie (1)
Witek

19.03.2019

ML System produkuje szkło laminowane, które jest najwyższej jakości, bardzo solidnie wykonane i dopracowane. Szkło laminowane jest produktem mającym szerokie zastosowanie w ściankach działowych, kabinach prysznicowych, drzwiach, poręczach, blatach stołów czy kuchennych płytach ściennych. Zapewnia ochronę przed utratą ciepła oraz ewentualnym włamaniem. Szkło nadało mojemu wnętrzu niezwykły charakter, jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia. Serdecznie polecam

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy