Tkaniny obiciowe

Tkaniny obiciowe

Meble tapicerowane to zazwyczaj bardzo często używane elementy. W związku z tym należy je obić takimi tkaninami, by szybko się nie wycierały ani nie wygniatały. Wielu producentów przykłada do tego bardzo wielką wagę i oferują nam oni materiały wysokiej jakości, bardziej wytrzymałe i o grubym splocie. Tkaniny obiciowe powinny również być miękkie w dotyku, by wypoczynek na sofie czy fotelu w nich wykonanych był dla nas efektywny i sprawiał przyjemność. Meble wypoczynkowe mają zachęcać do odprężenia się i chwili przerwy od obowiązków, więc liczy się przede wszystkim ich wygoda. Jeśli jednak mowa o meblach, które tapicerujemy, to nie należy zapominać również o tych z nich, które posiadają obijane siedziska czy oparcia. Są do niektóre krzesła, fotele, pufy czy ławki. Każdy z takich elementów ma być praktyczny, a przy tym wymagamy od niego nowoczesnego wyglądu, więc dobór odpowiedniego materiału jest bardzo ważny. 

Najczęściej wybierane tkaniny obiciowe to welur, bawełna, jak i wiele materiałów syntetycznych. Pamiętajmy, że powinny one być też praktyczne. Po pewnym czasie użytkowania będziemy musieli je wyczyścić czy oddać do prania, więc muszą się one do niego nadawać. Wiele mebli posiada dlatego ściągane pokrowce. Z małymi plamami natomiast powinniśmy sobie poradzić w domu. Tkaniny obiciowe muszą więc być dostosowane do zabiegów pielęgnacyjnych. Co więcej materiały te musimy dopasować do innych już posiadanych w pomieszczeniu w postaci zasłon, serwet czy dywanów. Tylko wtedy uda nam się stworzyć spójną stylizację. 

Tkaniny obiciowe wybieramy nie tylko wówczas, gdy kupujemy mebel, ale również kiedy chcemy odświeżyć jego wygląd. Dlatego też wielu producentów mebli dodatkowo sprzedaje również tkaniny, by w każdej chwili zaproponować nam wysokiej jakości materiał do odnowienia sofy czy krzeseł.

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (9 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy