Jakie drewno wybrać na blat kuchenny?

Jakie drewno wybrać na blat kuchenny?

Drewniane blaty w kuchniach powracają do łask, ponieważ wspomniany materiał i jego nowoczesne technologie obróbki sprawiają, że takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Oczywiście drewniany blat kuchenny wprowadzi do aranżowanego pomieszczenia ciepły i przytulny klimat — świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych stylizacjach wnętrz. Warto jednak wiedzieć, że blat drewniany to nie tylko estetyczny wygląd, ale również szczegółowa pielęgnacja i jego konserwacja. Decydując się na blat drewniany, należy również wybrać odpowiedni rodzaj drewna, które będzie odporne na niekorzystne warunki, wytrzymałe, a zarazem solidne. Jakie drewno wybrać na blat kuchenny?

Solidne gatunki drewna, czyli jakie?
Blaty kuchenne najczęściej wykonuje się z drewna litego lub drewna klejonego warstwowo, czyli tzw. klejonki. Klejonka sosnowa jest chętniej stosowanym rozwiązaniem, ponieważ proces klejenia i specjalne przygotowanie drewna wykorzystanego w procedurze sprawia, że drewno nie pęka, ani się nie wypacza. Tak więc klejonka jest zdecydowanie trwalszym drewnem niż drewno lite. Drewno klejone charakteryzuje się wysoką plastycznością, a to wszystko dzięki zastosowaniu giętkich lameli, co umożliwia na bezproblemowe jego ukształtowane do dowolnych form. Właściwości blatów drewnianych są uzależnione przede wszystkim od gatunku wybranego drewna, jednakże do przestrzeni kuchni poleca się przede wszystkim drewna egzotyczne, które mają zwiększoną odporność na działanie wilgoci, na odkształcenia, a także na zarysowania. Nieco gorzej poradzą sobie w takich warunkach drewna rodzime, np. klon, sosna czy brzoza.

Naturalne blaty drewniane
Blaty kuchenne drewniane idealnie wpiszą się we współczesne aranżacje wnętrz, których użytkownicy poszukują harmonii, spokoju i wytchnienia dla zmysłów. Naturalne i delikatne odcienie blatów wniosą do wnętrza niepowtarzalny klimat i przepiękny wygląd, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy