Mycie podłóg i posadzek w okresie zimowym nigdy nie było tak proste!

Mycie podłóg i posadzek w okresie zimowym nigdy nie było tak proste!

W galeriach handlowych, hotelach, szkołach czy szpitalach mycie podłóg i posadzek w okresie zimowym jest szczególnym wyzwaniem ze względu na dużą przestrzeń użytkową, którą trzeba utrzymać w czystości, a także zwiększoną częstotliwość wchodzenia przechodniów. W zimie niezwykle ważne jest regularne mycie podłóg i posadzek, które pozwoli sprawnie i szybko pozbyć się problemu. Dużo trudniej będzie dokładnie umyć podłogę, gdy brud poważnie zaschnie - w takiej sytuacji proces sprzątania będzie dwa razy dłuższy i monotonny. Jak skutecznie i szybko myć posadzi w sezonie zimowym?

Jak usunąć błoto pośniegowe?
Błoto pośniegowe pojawia się w budynkach w sezonie zimowych praktycznie cały czas - jest ono efektem połączenia śniegu, piasku oraz solu. Wchodząc do pomieszczenia oczywiście nadmiar śniegu i brudu zostawiamy na wycieraczkach, jednakże nie zbiorą one wszystkiego, szczególnie jeżeli są całe mokre. Wchodząc do budynku, na podeszwach wnosimy dużo zanieczyszczeń, które później są przenoszone do kolejnych pomieszczeń. Jak w takim razie zatrzymać to błędne koło i być na bieżąco z usuwaniem błota pośniegowego? Oczywiście można zastosować tradycyjny sposób, a więc zmiatać resztki błota twardą szczotką z wycieraczek, następnie myć podłogę, a później są osuszyć. Przedstawiony proces jest skuteczny, jednakże nie w centrach handlowych, hotelach czy szpitalach, gdzie ciągle panuje dość spory ruch. 

Profesjonalne maszyny czyszczące
Do budynków o dużej powierzchni użytkowej polecane są profesjonalne maszyny czyszczące, dzięki którym sprzątanie będzie efektywne, bezpieczne, a zarazem niezwykle sprawne. Warto wspomnieć, że sprzątanie z wykorzystaniem urządzeń czyszczących nie będzie zbytnio męczące dla osoby sprzątającej, co pozwoli przeprowadzić całą procedurę nawet kilka razy dziennie - nie tylko ze względów estetycznych, ale również zachowania czystości i bezpieczeństwa osób wchodzących do pomieszczenia. Jedną z maszyn czyszczących, w które warto zainwestować, jest profesjonalny odkurzacz piorący, dzięki któremu nawet zaległy brud może zostać rozpuszczony. Profesjonalne odkurzacze nie tylko piorą na sucho, ale również na mokro, co oznacza, że mogą pozbywać się zanieczyszczeń z dywanów i tkanina, a także rozlanych płynów z posadzek. Kolejnym rozwiązaniem są maszyny do mycia podłóg, które cechują się pełną funkcjonalnością i gwarantują doskonały efekty czyszczenia - umycia powierzchni, a następnie jej osuszenia. 

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (27 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy