Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka

Urządzając pokój dla dziecka należy mieć na uwadze przede wszystkim fakt, że powinien być on bezpieczny dla dziecka.W następnej kolejności musi być praktyczny i wygodny dla rodziców spędzających tam wiele swojego czasu przy dziecku. Dlatego wybierając meble dla dzieci warto zdecydować się na prostsze i bardziej klasyczne, ale praktyczniejsze w użyciu.

Bez wątpienia najważniejszym meblem w pokoju każdego dziecka jest odpowiednio dobrane do wieku malucha łóżeczko. Koniecznie musi być wykonane z materiału, który nie będzie miał szkodliwego wpływu na dziecko. Warto też wybrać łóżeczko z podnoszonym dnem - są one niezwykle praktyczne, bo „rosną” wraz z dzieckiem. Pamiętajmy także, że ze względów bezpieczeństwa odstępy między szczebelkami w łóżeczku nie powinny przekraczać 5 cm, a nad łóżeczkiem nie powinny wisieć żadne półki. Łóżeczka nie powinno się także stawiać przy kaloryferze lub oknie. Najlepiej dla dziecka, gdy widzi z niego drzwi do swojego pokoju. W przypadku bardzo małych dzieci ważnym elementem ich pokoju jest także miejsce do przewijania malucha. Najlepiej jest, gdy przewijak ma formę nakładki na komodę – gdy przestajemy z niego korzystać można go schować, a komoda nadal jest przydatna.

Warto także wstawić do pokoju dziecięcego fotel dla rodzica spędzające ze swoim maluchem dużo czasu, nierzadko także w nocy. Nie należy zapomnieć o większej szafie na ubranka i inne przedmioty codziennego użytku. Malując ściany dziecięcego pokoiku wybierajmy farby ekologiczne, które nie zawierają toksyn i są bezpieczne dla dziecka. Idealnym kolorem ścian dziecięcego pokoju są wszelkie pastelowe odcienie – brzoskwiniowy, łososiowy, pudrowo-różowy, liliowy, biały, miętowy, błękitny, czy kremowy. Z pewnością każdy rodzic wybierze kolor idealny dla swojego dziecka, który jednocześnie będzie pasować do być może posiadanych już mebli. Jeśli wybieramy podłogę, to najlepszą do pomieszczenia, gdzie niedługo będzie raczkować i bawić się nasze dziecko będzie parkiet z twardego drewna odpornego na zarysowania. Można go zastąpić tańszymi panelami laminowanymi lub wykładziną.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (27 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)