Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka

Urządzając pokój dla dziecka należy mieć na uwadze przede wszystkim fakt, że powinien być on bezpieczny dla dziecka.W następnej kolejności musi być praktyczny i wygodny dla rodziców spędzających tam wiele swojego czasu przy dziecku. Dlatego wybierając meble dla dzieci warto zdecydować się na prostsze i bardziej klasyczne, ale praktyczniejsze w użyciu.

Bez wątpienia najważniejszym meblem w pokoju każdego dziecka jest odpowiednio dobrane do wieku malucha łóżeczko. Koniecznie musi być wykonane z materiału, który nie będzie miał szkodliwego wpływu na dziecko. Warto też wybrać łóżeczko z podnoszonym dnem - są one niezwykle praktyczne, bo „rosną” wraz z dzieckiem. Pamiętajmy także, że ze względów bezpieczeństwa odstępy między szczebelkami w łóżeczku nie powinny przekraczać 5 cm, a nad łóżeczkiem nie powinny wisieć żadne półki. Łóżeczka nie powinno się także stawiać przy kaloryferze lub oknie. Najlepiej dla dziecka, gdy widzi z niego drzwi do swojego pokoju. W przypadku bardzo małych dzieci ważnym elementem ich pokoju jest także miejsce do przewijania malucha. Najlepiej jest, gdy przewijak ma formę nakładki na komodę – gdy przestajemy z niego korzystać można go schować, a komoda nadal jest przydatna.

Warto także wstawić do pokoju dziecięcego fotel dla rodzica spędzające ze swoim maluchem dużo czasu, nierzadko także w nocy. Nie należy zapomnieć o większej szafie na ubranka i inne przedmioty codziennego użytku. Malując ściany dziecięcego pokoiku wybierajmy farby ekologiczne, które nie zawierają toksyn i są bezpieczne dla dziecka. Idealnym kolorem ścian dziecięcego pokoju są wszelkie pastelowe odcienie – brzoskwiniowy, łososiowy, pudrowo-różowy, liliowy, biały, miętowy, błękitny, czy kremowy. Z pewnością każdy rodzic wybierze kolor idealny dla swojego dziecka, który jednocześnie będzie pasować do być może posiadanych już mebli. Jeśli wybieramy podłogę, to najlepszą do pomieszczenia, gdzie niedługo będzie raczkować i bawić się nasze dziecko będzie parkiet z twardego drewna odpornego na zarysowania. Można go zastąpić tańszymi panelami laminowanymi lub wykładziną.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy