Projektowanie wnętrz - krok po kroku

Projektowanie wnętrz - krok po kroku

Projektowanie wnętrz to usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Współcześnie każdy chce mieszkać nie tylko funkcjonalnie i wygodnie, ale też estetycznie, jednakże nie każdy jest pewien, jak samodzielnie osiągnąć ten efekt. Dlatego też powstał zawód architekta wnętrz, który jest w stanie zapewnić kompleksowe usługi związanie z aranżowaniem pomieszczeń i okazać wsparcie przez cały proces zmian - od pierwszego spotkania po faktyczną realizację projektu.

Pierwszym krokiem w czasie projektowania wnętrza jest zawsze kontakt z wybranym biurem i ustalenie terminu spotkania. Wtedy też klienci przedstawiają swoje oczekiwania i potrzeby oraz mogą zaprezentować zdjęcia wnętrz, które im się podobają.
Niektóre firmy nadają temu spotkaniu formę rozmowy, inne - omówienia wypełnionej wcześniej przez klientów ankiety na temat ich preferencji. Na spotkaniu tym ustalany jest też zakres projektu - projektant wnętrz Rzeszów. Projekty koncepcyjne nie obejmują zestawiania ze sobą konkretnych materiałów i elementów wyposażenia, natomiast kompleksowe to projekty pełne, uwzględniające te aspekty. Następnie następuje przygotowanie kilku planów funkcjonalnych, spośród których klienci wybierają ten najbardziej odpowiadający ich preferencjom. To na jego podstawie realizowane są później trójwymiarowe wizualizacje pomieszczeń. Ten etap projektowania jest bardzo ważny - stanowi punkt wyjścia dla wszystkich podejmowanych później decyzji.
Gdy klienci wybiorą najbardziej odpowiadający im projekt, projektant przystępuje do wykonania dokumentacji technicznej oraz kosztorysu zawierającego wszystkie elementy wyposażenia, materiały wykończeniowe i wycenę wykonania prac. Jeśli klienci czują taką potrzebę, mogą zwrócić się do architekta także w sprawie nadzoru realizacyjnego. Może on mieć formę zarówno konsultacji w lokalu, jak i przekazania architektowi pełnej koordynacji. Wtedy klienci otrzymują wnętrze wykończone "pod klucz".

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy