Renowacja mebli - od czego zacząć?

Renowacja mebli - od czego zacząć?

W antykwariatach, a nawet na strychu rodzinnego domu, często można znaleźć wiele wspaniałych mebli, których lata świetności minęły dawno temu. Takich mebli wcale nie trzeba wyrzucać lub wykorzystywać do prac remontowych, ponieważ starym meblom można przywrócić nowe życie. Renowacja mebli wcale nie jest taka trudna, jak nam się wydaje, ponieważ można się nią zająć nawet samemu w zaciszu własnego mieszkania, jeżeli mamy odpowiednią ilość czasu, a także specjalistyczne materiały oraz narzędzia. 

Jak przygotować się do renowacji mebli w domu?

Jeżeli zamierasz samodzielnie zająć się renowacją meli, pierwszym krokiem, od którego powinieneś zacząć, jest zgromadzenie niezbędnych narzędzi, aby wszystkie były tuż pod ręką podczas wykonywania prac. W większości przypadków konieczne jest pozbycie się starej powłoki mebli, do którego najczęściej wykorzystuje się papier ścierny. Po dokładnym pozbyciu się wszelkich nierówności oraz starego lakieru lub farby możliwe będzie nałożenie nowej powłoki. Chętnie wykorzystywanym narzędziem podczas pracy z meblami drewnianymi jest szlifierka, dzięki której można sprawnie pozbyć się starych farb i olejów zastosowanych na drewnie. Nie wolno również zapomnieć o specjalistycznych środkach chemicznych, które w swoim składzie posiadają specjalne substancje, dzięki którym pozbędziesz się powłoki starego mebla raz na zawsze. Kiedy usuniemy już starą warstwę mebla, naszym zadaniem będzie pouzupełnianie wszelkich ubytków, a następnie ich obróbka z ponownym wykorzystaniem papieru ściernego. Zazwyczaj ostatnim etapem renowacji jest malowanie mebla wraz z nałożeniem potrzebnych impregnatów, które zapewnią mu długą żywotność. 

A może warto postawić na profesjonalną renowację mebli?

A może chcesz oddać stare meble w ręce profesjonalistów? Firma  od 1989 roku świadczy kompleksowe usługi renowacyjne obejmujące meble tapicerowane, jak również wszelkie wyroby stolarskie. Praca renowatorów rozpoczyna się od dobrania odpowiednich technologii do przekazanych do procesów renowacji mebli. Innowacyjne technologie połączone z wieloletnim doświadczeniem renowatorów są gwarancją przywrócenia pierwotnego stylu oraz wyglądu nawet mocno zniszczonym meblom. 

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy