Schody wewnętrzne - czym się kierować przy ich wyborze?

Schody wewnętrzne - czym się kierować przy ich wyborze?

Schody są niezbędnym elementem wyposażenia domów piętrowych, jak również domów z poddaszem. Schody Rzeszów mogą być wykonane już na etapie budowy domu w formie schodów żelbetowych, jednakże w przypadku takiej opcji mamy ograniczoną opcję ich wykończenia - można obić je drewnem lub ułożyć na nich płytki. Do takich schodów najczęściej wykonuje się balustrady drewniane Rzeszów, ze stali, jak również niezwykle popularnego szkła hartowanego. Drugim rozwiązaniem schodów wewnętrznych są tzw. schody gotowe, które montuje się bezpośrednio w trakcie wykańczania wnętrz domowych. Tego typu schody bez większego kupimy w pierwszym lepszym sklepie budowlanym, jak również można pokusić się o stworzenie indywidualnego projektu.

Wygoda
Chociaż oczywiście schody są dopełnieniem wnętrza i stanowią istotny element dekoracyjny, to jednak należy pamiętać, że pełnią one przede wszystkim funkcję praktyczną - umożliwiają przedostanie się z parteru na piętro i odwrotnie. Schody wewnętrzne powinny być wygodne w codziennym użytkowaniu, a więc warto zadbać o to, aby były odpowiednio szerokie - minimalna szerokość biegu powinna wynosić 90 cm, a także stopnie powinny być wykonane w odpowiedniej wielkości - maksymalna ich wysokość wynosi 19 cm. Warto również zwrócić uwagę na to, aby schody oprócz wygody użytkowania i odpowiedniej estetyki były łatwe do utrzymania ich w czystości.

Kształt konstrukcji
Wybierając schody wewnętrzne, koniecznie trzeba zastanowić się nad ich kształtem. Schody można podzielić na schody łamane, zabiegowe, spiralne, jak również jednobiegowe, dwubiegowe, a nawet trzybiegowe. Oczywiście wybierając konkretną opcję schodów, trzeba wybrać te, które najbardziej przypadną nam do gustu, jak również będą pasować wielkością oraz charakterem do naszego wnętrza. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu użytkowym lepiej sprawdzą się schody proste, ponieważ nie zajmą one dużo miejsca i nie zagracą optycznie przestrzeni. Masywniejsze modele schodów zdecydowanie korzystniej będą prezentować się na tle większych metraży użytkowych.

Materiał
Nie bez znaczenia jest materiał, z którego zostaną wykonane schody. Największą popularnością cieszą się schody drewniane, które pasują praktycznie do każdych aranżacji, jak również charakteryzują się zwiększoną trwałością. Kolejnym materiałem, z którego chętnie tworzone są schody jest metal - umożliwia on tworzenie dość skomplikowanych, a zarazem efektownych kształtów. W schodach metalowych stopnie najczęściej pokryte są szkłem, drewnem lub kamieniem.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy