Schody wewnętrzne - najpopularniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązania

Schody wewnętrzne - najpopularniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązania

Schody wewnętrzne są niezbędne w przypadku budynków mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej o więcej niż jednej kondygnacji. Stopnie w schodach wewnętrznych, które pozwalają nam przejść na piętro lub poddasze, nie powinny być wyższe niż 19 cm, a za najwygodniejsze uznaje się stopnie o wysokości 17 cm. Warto pamiętać, że wymiary stopni powinny być odpowiednio dostosowane do długości kroku przeciętnego człowieka. Niezwykle ważne jest również zwrócenie uwagi na szerokość schodów, a także na ich kształt oraz sposób zamocowania. 

Kształt schodów, jaki wybrać?
Schody wewnętrzne http://www.stolarts.pl/  dostępne są w różnorodnych kształtach oraz układach biegów - są to główne cechy, dzięki którym można określić koszt wykonania schodów, a także ich późniejszą wygodę użytkowania. Zazwyczaj im prostszej budowy są schody, tym są wygodniejsze i tym łatwiej jest je wykonać bez błędów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są schody jednobiegowe, których wykonanie jest łatwe, jednakże są dość długie i nie zmieszczą się w małych pomieszczeniach. Najbardziej praktycznym i równie często wybieranym rozwiązaniem są schody łamane z tzw. spocznikiem, dzięki któremu korzystanie z nich jest mniej męczące - podobnie jak schody jednobiegowe są łatwe w budowie, a jednak nie zabierają zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. Można również wybierać wśród schodów zabiegowych, przy których stosuje się stopnie o zmiennej szerokości. Dość popularnym rozwiązaniem są również schody dwubiegowe, które nie zajmują wiele miejsca, są wygodne w codziennym użytkowaniu, a także są łatwe w wykonaniu, ponieważ mogą opierać się na ścianach lub słupach. 

Schody drewniane czy metalowe?
Schody wewnętrzne najczęściej wykonywane są z drewna, metalu lub z połączenia wspomnianych materiałów. Schody można wykonać ze wspomnianych materiałów niemal w każdym kształcie, jedynie kształty bardziej skomplikowane łatwiej jest uzyskać z wysokogatunkowego metalu - dość często spotyka się schody o stalowej konstrukcji i drewnianych stopniach. Schody drewniane mają lżejszą konstrukcję, co nadaje im lekkości w porównaniu do schodów o konstrukcji żelbetowej. 

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy