Wieszaki - ważny element wyposażenia garderoby

Wieszaki - ważny element wyposażenia garderoby

Wieszaki są bardzo pomocnymi i używanymi praktycznie w każdym domu akcesoriami meblowymi. Nierzadko montuje się duże i funkcjonalne wieszaki w przedpokoju, jest to również element wyposażenia garderoby. Wbrew pozorom wybór odpowiednich wieszaków wcale nie jest sprawa łatwą.

 

Wybierając wieszaki do garderoby warto zdecydować się na solidne i profesjonalne rozwiązania. Wieszamy tu zazwyczaj wiele rzeczy i dobrze byłoby, abyśmy nie musieli obawiać się o jakość poszczególnych akcesoriów. Lepiej zatem zdecydować się na wieszaki drewniane czy metalowe niż kiepskiej jakości plastik. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się garderoba zaprojektowana na wymiar. Możemy dopasować ją wówczas do własnych potrzeb, wykonać w odpowiednich miejscach wieszaki, a w innych półki na buty czy też na inne przedmioty użytkowe. Garderoba bardzo ładnie prezentuje się z drzwiami przesuwanymi. Wygląda wówczas stylowo i nowocześnie.

 

Dobrze wykonana garderoba na wymiar posiada kilka niezwykle istotnych elementów. Są to półki zróżnicowane pod względem wielkości i głębokości. Ważne są także szuflady, kosze, stojaki, a także wieszaki. Na wieszakach można przechowywać nie tylko ubrania, kurtki, płaszcze, ale też inne przedmioty - jak chociażby żelazka. Modernistyczna garderoba nie może obejść się bez odpowiedniej segregacji przedmiotów. Jak wiadomo w modernistycznych wnętrzach wszystko musi mieć swoje miejsce i wszystko ułożone musi być perfekcyjnie. Powinniśmy zatem zaplanować w garderobie miejsce na płaszcze, poszczególne rodzaje spodni, sukienek, pasków, garsonek. Niektórzy decydują się nawet na wieszaki, które są wysuwane spod półek. Wówczas możemy zobaczyć zawartość naszego wieszaka, bez konieczności wejścia do szafy. Istnieje też oczywiście możliwość zakupu gotowej garderoby, jednak nigdy nie dopasujemy jej do wnętrza tak idealnie, jak w przypadku tworzenia mebli na wymiar. Tutaj sami projektujemy poszczególne półki, miejsce na wieszaki, a także rozmiar i głębokość garderoby.

Opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)