Żyrandol tylko do klasycznych wnętrz?

Żyrandol tylko do klasycznych wnętrz?

W każdym pomieszczeniu potrzebujemy źródła światła, dzięki któremu będziemy mogli się po nim komfortowo poruszać po zapadnięciu zmroku. Oczywiście punkty świetlne nie tylko powinny nam oferować dobrze oświetlone wnętrze, ale również podkreślać ogólną jego stylistykę czy wpływać na charakter pomieszczenia, a więc mają one funkcję dekoracyjną. Decydując się na żyrandol do salonu, należy postawić na formę tradycyjną lub nowoczesną, a więc taką, która dobrze zgra się z aranżacją całego mieszkania.

Żyrandol w nowoczesnym salonie

Chociaż z pozoru jest sobie trudno wyobrazić żyrandol zaaranżowany w nowoczesnym salonie, to jednak coraz częściej takie rozwiązania są wybranie. Staromodne są już punkty LED, a wbrew pozorom żyrandole nowoczesne nie muszą przypominać świeczników metalowych, chociaż takie formy z pewnością przypadną do gustu fanom stylu eklektycznego. Współcześnie wybór nowoczesnych lamp jest ogromny — od plafonów po instalacje zakręcone itp. Znajdziemy również bardziej tradycyjne punkty świetlne, które będą pasować do każdego wnętrza. Chociaż nazwa żyrandol kojarzy nam się bardzo tradycyjnie, to wcale tak być nie musi!

Jaki żyrandol wybrać?

Decydując się na żyrandol do nowocześnie zaaranżowanego salonu, musimy dokładnie przemyśleć oświetlenie całego pomieszczenia, ponieważ żyrandol może nam nie zapewnić odpowiedniej ilości światła do codziennego funkcjonowania. Na rynku dostępne są żyrandole przedstawiające pojedynczą żarówkę zamkniętą w geometrycznej metalowej formie — chociaż jest to rozwiązanie godne stylistyki industrialnej i loftowej to jednak prawdopodobnie trzeba będzie do niego dobrać dodatkowe oświetlenie. Żyrandol powinien być przede wszystkim dekoracją wnętrza, dlatego warto zdecydować się na model, który wzmocni efekt tworzonej aranżacji wnętrza, a więc będzie nawiązywał do niej konkretnym materiałem czy stylem. Równie ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest przełamanie monotonii wnętrza, wykorzystując żyrandol, który będzie totalnym przeciwieństwem aranżowanego wnętrza.

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)